دولینگو، ابزاری برای تحقق رویای چند زبانه شدن

یادگیری چند زبان مختلف از رویاهای همیشگی من بوده است. اما خیلی فرصتی برای پیگیری آن نداشتم. علاوه بر این، آشنا شدن با دستورات گرامری پیچیده، تلفظ های بعضا سخت و … در زبان جدید هم کافی بود تا قید این علاقه را بزنم. با این وجود، در روزهای نوروز که همه در خانه بودیم، با اپلیکیشن دولینگو آشنا شدم. تصمیم گرفتم برای سرگرمی هم که شده آن را نصب کنم. اما این تجربه به قدری جذاب بود که بعد از یادگیری درس اول، مشتاقانه درس های دیگر را هم ادامه دادم.
اپلیکیشن با استفاده از گیمیفیکیشن (شاید بتوان گفت بازی سازی) طراحی شده. بنابراین خبری از درس های پیچیده گرامری نیست و شما خیلی لذت بخش و در قالب بازی، زبان جدید را یاد می گیرید. دوپامینی که در مغز ترشح می شود، شما را ناخودآگاه جلو می برد. علاوه بر این زمان یادگیری کوتاه است. من پنج دقیقه را انتخاب کردم تا هر روز پایبند به یادگیری باشم. اما در تنظیمات برنامه می توان زمان های بیشتری را هم انتخاب کرد.
منی که ده سال پیش، یک کتاب آموزش زبان اسپانیایی خریده بودم و به جز تورق اولیه، هیچوقت سراغ آن نرفته بودم، حالا به لطف دولینگو جمله های اولیه اسپانیایی را به راحتی و با لذت می سازم و می گویم و یک قدم به رویای چند زبانه شدن نزدیک تر شده ام.
این اپلیکیشن، شعار جالبی هم دارد:
پنج دقیقه کار با دولینگو، یک زبان جدید به شما می آموزد. پنج دقیقه کار با شبکه های اجتماعی، چه چیزی به شما می دهد؟

2 پاسخ به “دولینگو، ابزاری برای تحقق رویای چند زبانه شدن”

  1. چه برنامه جذابی
    چندزبانه شدن واقعا به اندازه چند نفر بودن با ارزشه

    1. آره واقعا جالبه و شگفت انگیزه که چطور بدون معلم و دانش قبلی میشه یه زبان جدید رو به این راحتی یاد گرفت (یا حداقل جمله های ابتدایی رو یاد گرفت).

دیدگاهتان را بنویسید